Jógarádzsa – Ezer eurós díj a legkiválóbb magyar jógaoktatónak
Jógázni jó! Jógázni lassan már divat! A jóga azonban több, mint testgyakorlat! A jóga a test és a lélek sok ezer éves, komplex tudománya. Időtlen filozófiája és gyakorlatai révén valamennyi kor emberét képes támogatni a harmónia, az egészség a boldogság elérésében, feltéve, ha egy megfelelő, hiteles oktatót sodor a gyakorló elé a sors. Ennek az országhatárokat nem ismerő tudománynak itthon is vannak magas szintű művelői és oktatói, s az ő tevékenységük elismerésére indult egy csodálatos kezdeményezés, a Jógarádzsa Kiválósági Díj Jógaoktatóknak.
A Díj alapítója a keleti kultúra és a hazai jógaoktatás egyik jeles képviselője, a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola. Az évente kiosztásra kerülő, 1000 euróval járó Díjra azok az oktatók jelölhetők, akik nemcsak a közismert jógagyakorlatok oktatásában emelkednek ki, hanem a jógatermek falain kívül, a hétköznapi életükben is megvalósítják a jóga örökérvényű alapelveit, ezáltal hiteles példaként szolgálnak számunkra. A Díjat nem csak a védikus alapokon nyugvó, tradicionális irányzatok képviselői nyerhetik el, hanem az ászanákra, illetve légző-gyakorlatokra koncentráló modern stílusok gyakorlói, oktatói is.
A Díj odaítélésének aktív részese a magyar jógás közösség, hiszen nemcsak az ajánlás, hanem a végső döntés is a kezükben van. A díjazás folyamatában a szakmaiságot az alapító Főiskola Alkalmazott és Elméleti Jógatudomány Tanszékének tanáraiból és oktatóiból álló bizottság képviseli, amely a magyar jógagyakorlók közösségének jelölései alapján – szigorú szempontok figyelembe vételével – az alábbi öt, különféle irányzathoz tartozó oktatót választotta ki és kérte fel a jelölés elfogadására:
Bertók Varga Viktória, hatha jóga oktató (Székesfehérvár)
Földiné Irtl Melinda, buddhista megközelítésű rádzsa jóga oktató (Budapest)
Kornhoffer Tünde, modern női jóga és himalájai jóga oktató (Budapest)
Szabó Ágnes Szítá, Sivananda oktató (Budapest)
Varga Judit, vinyasa flow oktató (Budapest)
Bár mind az öt jelölt egyaránt méltó lenne a Díjra, de hogy végül ki kapja meg, és ki lesz jogosult előző évi tevékenysége alapján a „Jógarádzsa” cím viselésére, és a pénzdíj átvételére, azt a jógás közösség által 2016. május 4-ig leadott internetes szavazatok döntik el. Bárkinek, aki jógázik, lehetősége van szavazni a www.jogaradzsa.hu/szavazas oldalon, ahol a jelöltek is alaposabban megismerhetők. A leadott szavazatokat a szervezők értékes és hasznos jógás nyeremények kisorsolásával köszönik meg.
Az eredményhirdetés és a Díj átadása ünnepélyes keretek között történik 2016. május 8-án 14:00 órakor az első alkalommal megrendezésre kerülő YOGA FEST-en, a Tradicionális Jógaiskolák Fesztiválján a budapesti Akvárium Klubban.
- Relaxáció 1×1 - 2017. aug 31.
- Az Om mantráról… - 2017. aug 30.
- Urdhva Mukha Svanasana – Felfele néző kutyapóz - 2017. aug 23.