Egészségmegőrzés – miért betegszünk meg

Van itt minden…. meleg, hideg, eső, hó, napsütés, pára, szél, szárazság… csak győzzük lekövetni a külső körülmények alakulását öltözködésben, táplálkozásban, életmódban.


Az ájurvéda szempontjából a betegségeknek legtöbbször 2 fő oka van.

Az egyik, hogy nem vesszük figyelembe a külső körülmények alakulását, az évszakok sajátosságait.  A régi korok embere mindig a szezonális körülményeknek megfelelően élt. Pl. télen soha nem fogyasztott nyers, hűtő ételeket – mint nyers gyümölcsök, saláták –  inkább előnyben részesítette a tartalmas, a testet melegítő ételeket – levesek, kásák, főzelékek. 

Tavasszal az időjárás nedves, változékony, szeles, hűvös. Amikor valaki tavasszal sok nedvesítő és hűtő ételt fogyaszt sajnos megnöveli a nyálkás megbetegedések kockázatát (nátha,  meghűlés, influenza, allergia, etc.)

Az előző hírlevélben írtam részletesen arról, hogyan ajánlott tavasszal táplálkozni és milyen életmódbeli ajánlásokat érdemes figyelembe venni.

A másik fő oka a betegségeknek, hogy nem vagyunk tudatosak a testünkről. A test jelzi, hogy fáradt, menne pihenni, de a legtöbben inkább még ébren maradnak, hogy megnézzenek egy filmet vagy dolgozzanak. A test jelzi, nincs szüksége ételre, mert nincs éhségérzet, de a legtöbben leülnek enni, mert vacsoraidő van. A test jelzi, hogy kezd valami bújkálni bennünk, pl. picit kapar a torkunk, de a legtöbben nem kezdik erősíteni az immunrendszerüket.  

A legtöbb betegség nem egyik, pillanatról a másikra, hirtelen alakul ki. Annak, hogy nem vagyunk jól, gyengül az immunrendszerünk, csökken az energiaszintünk, egyre magasabb a toxinok szintje a szervezetünkben, vagy van valamilyen kezdődő problémánk, betegségünk számos előzetes jele van, de a legtöbben nem tudják, nem akarják figyelembe venni.

A legtöbb ember nem figyeli meg a teste jelzéseit és ha észre is veszi, nem hallgat a teste jelzéseire. 

Célszerű gyakorolni, hogy tudatosan légy jelen a testedben. Figyeld meg egy élethelyzet, egy étel vagy éppen egy tevékenység hatását… tudatosítsd mentálisan és fizikálisan mi, hogyan hat rád. Kerülj kapcsolatba a testeddel és tegyél szert önismeretre azáltal, hogy megfigyeled mi jó és mi nem kedvező a számodra. 

 
Honnan tudod, hogy egy betegség előkapujában van a szervezeted? Hogyan tudod megfigyelni, hogy magas a salakanyagok, toxinok szintje  szervezetedben?

  • Tudatosítsd a közérzeted… ha gyakran vagy elnehezült, reggel fáradtan ébredsz, kimerültnek érzed magad, kedvetlen vagy, motiválatlan vagy
  • Figyeld meg az emésztésed… ha van puffadás, gáz, savasodás, böfögés, gyomorégés, székrekedés, hasmenés, görcsök
  • Nézd meg a nyelved… ha van rajta lepedék
  • Figyeld meg a székleted… ha nyálkás, ragacsos, rossz szagú, nyomot hagy a wc-n (azaz wc kefét kell használnod)
  • Figyeld meg a vizeleted… ha büdös, szúrós szagú vagy erősen elszíneződik
  • Figyeld meg az izzadságod… ha rossz szagú , foltot hagy a ruhán
  • Tudatosítsd a mentális állapotodat… ha tompa az elméd, gyengült a koncentrációd, úgy érzed nem látsz tisztán, sokat kételkedsz
  • Figyeld meg az étvágyad és az ételekhez való viszonyodat… ha nincs étvágyad, semminek nem lesz igazán jó íze
  • Figyeld meg az ízületeidet… ha fájdalmak vannak az ízületekben
  • Tudatosítsd a testérzeteidet… ha vannak a testben elakadások, dugulások, teltségérzet az arcüregben, belekben
  • Figyeld meg az immunrendszeredet… ha könnyen elkapsz mindenféle betegséget

Ha szeretnél megszabadulni a salakanyagoktól, megelőzni a betegségeket, ha úgy érzed itt az idő egy kis testi, mentális és érzelmi tisztításra csatlakozz a Tavaszi Tisztítás Program-hoz, ahol végigkísérünk egy csodás ájruvédikus tiszításon.
https://www.eljharmoniaban.hu/tisztitas

 
szeretettel
Kati
Vitai Kati
Latest posts by Vitai Kati (see all)

Ez is érdekelhet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Egészségmegőrzés – miért betegszünk meg

| Vitai Kati
0